Gigantyzm Caspra
Komentarzy: 0
Gigantyzm Caspra to skomplikowany proces chemiczny. Postępujący proces gnilny powoduje rozmiękczenie wszelkich tkanek, a co się z tym wiąże wszelkich narządów z nich zbudowanych. Bakterie gnilne powodują wytężone uwalnianie wody komórkowej. Tworzą się specyficzne płyny, podbarwione krwią, które zaczynają gromadzić się w jamach ciała. Wysoka objętość płynów powoduje powstawanie specyficznych pęcherzy, powstały płyn komórkowy wycieka także z otworów ciała takich jak nozdrza czy uszy. Ociekliny znacznie utrudniają identyfikację zwłok, osoba prowadząca obdukcję, widząc specyficzne płyny może je zinterpretować jako skutek urazów bądź chorób przebytych przez zmarłego, co znacznie utrudni znalezienie przyczyny śmierci.
Postępujący gigantyzm Caspra może całkowicie uniemożliwić identyfikację zwłok, płyny komórkowe powodują, że włosy ześlizgują się z głowy, a skórę rąk można zdejmować jak rękawiczki. Co ciekawe, zwłoki wydają się być bardzo ciężkie, jednak po zważeniu ich waga jest znacznie niższa niż przypuszczano. Dzieje się tak dlatego, że narządy się sukcesywnie kurczą, mimo zwiększania objętości całego ciała.
Gignatyzm Caspra niewątpliwie jest procesem gnilnym. Na intensywność procesów gnilnych ma wpływ wiele czynników, a wśród nich środowisko, w którym znajdują się zwłoki, wilgotność powietrza, a także stan organizmu przed śmiercią (infekcje, procesy chorobowe). Im powietrze jest bardziej wilgotne, tym procesy gnilne z godziny na godzinę sukcesywnie postępują. Procesom gnilnym skutecznie zapobiega niska temperatura.
Według niemieckiego patologa Caspra, zwłoki dwa razy szybciej ulegają procesom gnicia szybciej na powietrzu i osiem razy szybciej na powietrzu niż w ziemi. Otyłość przyspiesza gnicie, ponieważ przedłuża wyższą temperaturę ciała, także grupa odzież dłużej utrzymuje ciepło, a co się z tym wiąże skutecznie przyspiesza procesy gnilne. Przebyte choroby mają bardzo ważny wpływ na szybkość gnicia ciała zmarłego, znaczne przyspieszenie omawianych procesów powoduje posocznica, zwana także sepsą.
W tej sytuacji namnożenie bakterii jest znacznie większe ponieważ swoje bytowanie w organizmie rozpoczęły jeszcze za jego życia. Warto zaznaczyć, że nawet bardzo intensywny rozkład gnilny nie upoważnia do odstępowania od ekspertyz sądowo-lekarskich w tym sekcji zwłok, wiele blizn po zwałach, ognisk miażdżycy jest widocznych w ciele zmarłego nawet w zaawansowanym procesie gnilnym.
- Dodał: admin
- Data: 27/07/2011 13:27
- Kategoria: Ciało po śmierci
- Komentarzy: 0
- Czytań: 16372
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Infoteka

Co warto wiedzieć o ekshumacji
W Polsce o ekshumacji zrobiło się głośno, podczas wydobywania zwłok oficerów, którzy towarzyszyli...
- Dodał: admin
- 23.09.2012
- Komentarzy: 0
Jak rozmawiać z dzieck...
Komentarzy: 0Dyspozycja wkładem na ...
Komentarzy: 0Jak z godnością pożegn...
Komentarzy: 0Pamiętam i odwiedzam m...
Komentarzy: 1Preparaty konserwacyjn...
Komentarzy: 2ANKIETA
Komentarzy: 1Umrzeć, tego nie robi ...
Komentarzy: 0Plamy opadowe
Komentarzy: 0SZKOLENIA POGRZEBOWE
Komentarzy: 0TANEXPO 2012
Komentarzy: 0Jaki wpływ ma Euro 201...
Komentarzy: 0Targi Pogrzebowe Memen...
Komentarzy: 0Hinduizm a śmierć
Komentarzy: 0SZKOLENIE Z TANATOPRAK...
Komentarzy: 0Gigantyzm Caspra
Komentarzy: 0III PODLASKIE TARGI SZ...
Komentarzy: 3Pochówek dzieci martwo...
Komentarzy: 0Balsamacja
Komentarzy: 0Nie radzę sobie z cere...
Komentarzy: 0Jak się zachować na po...
Komentarzy: 0PODLASKIE TARGI SZTUKI...
Komentarzy: 0Wesołych i Radosnych Ś...
Komentarzy: 0Spotkania ze zmarłymi ...
Komentarzy: 0Nowoszesności, profesj...
Komentarzy: 0Branża funeralna w Pol...
Komentarzy: 0Metoda IFT
Komentarzy: 0Gnicie i przeobrażenia...
Komentarzy: 0Kościół wprowadza rewo...
Komentarzy: 0Kiedy potrzebna jest p...
Komentarzy: 0


